Medarbetare på Centrum för Sällsynta diagnoser

E-post:  sallsyntadiagnoser.karolinska@sll.se

  • Maria Johansson Soller, docent, överläkare
    CSD-ledare
    Funktionsområdeschef Klinisk genetik

  • Eva Ekblom
    Administratör, webbredaktör
    Tel 08-517 756 26
    eva.ekblom@sll.se

  • Katja Ekholm, sjuksköterska
    Vägledning och patientsamverkan
    Tel: 08-517 761 48 (telefontid mån kl 8-12, tis & tors kl 8-15)
    katja.ekholm@sll.se

  • Charlotta Ingvoldstad Malmgren, PhD,
    Genetisk vägledare
    Information och utbildning
    Tel: 076-949 76 16
    charlotta.ingvoldstad-malmgren@sll.se

  • Rula Zain, docent
    Orphanet, ERN, Gensvar, utbildning och forskning
    Tel: 08-517 704 64
    rula.zain@ki.se

  • Charlotte Willfors, psykolog, PhD
    Forskning och utbildning (föräldraledig)
    charlotte.willfors@ki.se

  • Liisa Aarnio Larson, administratör
    Tel: 08-517 750 97
    liisa.larson-aarnio@sll.se