Webbutiken

I Karolinska universitetslaboratoriets webbutik kan du beställa provtagningsmateriel, remisser och övrig materiel, som du kan använda för prover som du skickar till våra laboratorier. Här hittar du inloggning, anmälan och manual för webbutiken.

Så får du tillgång till webbutiken
  • Kunder som skickar prov till våra laboratorier kan beställa provtagningsmateriel och remisser till dessa prov i webbutiken.
  • För att få en inloggning behöver er enhet en kombikakod/beställarkod. Om ni inte har en kombika anmäl er under Ny kund.
  • När ni har en kombikakod kan ni registrera er enhet i Anmälningsformuläret.
  • Två till tre dagar efter inskickad anmälan får du ett besked att er enhet är registrerad. Då kan du logga in och beställa dina varor från webbutiken.

För bästa patientsäkerhet vid beställningar på pappersremiss. Beställ remisser förtryckta med avsändarinformation, kombikakod/beställarkod och adress. Artikel Nr 8000.

 

Inloggning, anmälan, information och ändringar

Webbredaktör: Erika Sjöbom

Granskare: Christel Granwald , Chef, Kundrelationer

Uppdaterad: