Kontakta oss på Barn PMI

Funktionsområdesledning för Barn PMI Intensivvård och transport

Lars Falk

Verksamhetschef, +46 8 123 740 40
(mailto: lars.falk@regionstockholm.se)

Madeleine Sahlström

Vårdenhetschef, +46 8 123 728 93
(mailto: madeleine.sahlstrom@regionstockholm.se)

Tanja Dobrosavljevic

Verksamhetschefsassistent, +46 8 123 780 56
(mailto: tanja.dobrosavljevic@regionstockholm.se)

Katarina von Schewelov

Sektionschef Barnintensiven, +46 8 123 707 05
(mailto: katarina.vonschewelov@regionstockholm.se)

Jonas Berner

Sektionschef ECMO Centrum, 46 8 123 772 49
(mailto: jonas.berner@regionstockholm.se)

Funktionsområdesledning för Barn PMI Perioperativ medicin

Peter Larsson

Verksamhetschef, +46 8 123 772 69
(mailto: peter.larsson@regionstockholm.se)

Mari Andersson

Vårdenhetschef, +46 8 123 713 46
(mailto: mari.2.andersson@regionstockholm.se)

Wiltrud Söderholm

Verksamhetschefsassistent, +46 8 123 702 07
(mailto: wiltrud.soderholm@regionstockholm.se)

Titus Schlinzig

Sektionschef Perioperativ medicin, +46 8 123 798 33
(mailto: titus.schlinzig@regionstockholm.se)

Eva Malmros Olsson

Sektionschef Smärtmottagningen, +046 8 123 748 76
(mailto: eva.malmros-olsson@regionstockholm.se)