Kontakta oss

Omvårdnadsområde Huddinge

Verksamhetschef

Sara Schulz
08-123 804 22
sara.schulz@regionstockholm.se 
 


Tf. Bitr. Verksamhetschef 

Theres Sanders 
08-123 718 13
theres.sanders@regionstockholm.se

Chefsassistent 

Heléne Abrahamsson
helene.b.abrahamsson@regionstockholm.se

Omvårdnadsansvarig 

Maria Amritzer
08-123 811 16
maria.amritzer@regionstockholm.se 

Akutkirurgi och Trauma vårdavdelning Huddinge 

Omvårdnadschefer

Christine Sjögren 
08-123 861 41
christine.sjogren@regionstockholm.se

Siri Odelfalk 
08-123 860 85
siri.odelfalk@regionstockholm.se

Akutmottagningen Huddinge

Omvårdnadschefer 

Anna Holte
08-123 861 26
anna.holte@regionstockholm.se

Carina Andersson
08-123 801 56
carina.eva.andersson@regionstockholm.se

Erik Vennberg 
08-123 855 63
erik.vennberg@regionstockholm.se

Johan Brisevall
08-123 804 07
johan.brisevall@regionstockholm.se

Julia Eriksson 
08-123 800 93
julia.m.eriksson@regionstockholm.se


Akutvårdsavdelning AVA Huddinge

Omvårdnadschefer 

Ellinor Jonsson 
08-123 811 69
ellinor.jonsson@regionstockholm.se

Madeleine Wiklund 
08-123 819 06
madeleine.wiklund@regionstockholm.se

Maria Bergqvist
08-123 804 79
maria.c.bergqvist@regionstockholm.se

 

Akutvårdsavdelning KAVA Huddinge

Omvårdnadschefer

Emilia Klitz
08-123 814 87
emilia.klitz@regionstockholm.se

Sophie Lallet 
08-123 816 98
sophie.lallet@regionstockholm.se

Ida Bokegård 
ida.bokegard@regionstockholm.se

 

Akutvårdsavdelning MAVA

Omvårdnadschefer

Mariana Hannah
08-123 821 04
mariana.hannah@regionstockholm.se

Emma Bolinder 
emma.bolinder@regionstockholm.se

Maria Bergqvist
08-123 804 79
maria.c.bergqvist@regionstockholm.se

 

Medicinsk intermediärvårdsavdelning MIMA Huddinge

Omvårdnadschef

Christa Olovsson 
08-123 831 23
christa.olovsson@regionstockholm.se

Infektion slutenvård Huddinge

Omvårdnadschefer 

Zahra Boulhaoua
08-123 824 59
zahra.boulhaoua@regionstockholm.se

Elisabeth Lennestig 
08-123 860 99
elisabeth.lennestig@regionstockholm.se

Narges Friberg 
08-123 870 60
narges.friberg@regionstockholm.se


Infektion öppenvård Huddinge

Omvårdnadschef

Jenni Eisersjö 
08-123 865 80
jenni.eisersjo@regionstockholm.se


Ortoped- och Akutkirurgimottagningen Huddinge 

Omvårdnadschef 

Sophie Lallet 
08-123 816 98
sophie.lallet@regionstockholm.se

Ortopedi Vårdavdelning Huddinge 

Omvårdnadschefer 

Andreas Eriksson 
08-123 864 43
andreas.h.eriksson@regionstockholm.se

Marie Valtersson
08-123 864 43
britt-marie.valtersson@regionstockholm.se