Kontakta oss

Sektionschef

Viktoria Björk

TF. SEKTIONSCHEF
+46701684182
viktoria.bjork@regionstockholm.se 

Gruppchef

Sofia Sisay

LEDIG - GRUPPCHEF
072-5991257
08-517 716 44
sofia.sisay@regionstockholm.se

Kliniska prövningsledare

Lotta Mazouch

QA / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-001 18 45
08-585 857 75
lotta.mazouch@regionstockholm.se

Emma Perlhamre

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-168 49 54
emma.hammarlund-perlhamre@regionstockholm.se

Kersti Nyström Lansner

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-089 12 52
08-585 852 19
kersti.nystrom-lansner@regionstockholm.se

Nina Ekholm

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-5802908
08- 517 704 75
nina.ekholm@regionstockholm.se

Terése Brunsell

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072- 5802945
08- 517 707 26
terese.brunsell@regionstockholm.se

Ingalill Reinholdsson

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-002 13 75
08-585 826 84
ingalill.reinholdsson@regionstockholm.se

Maria Persson

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-599 12 59
08-517 716 43
maria.h.persson@regionstockholm.se

Johanna Apro

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-254 21 56
08-517 783 56
johanna.apro@regionstockholm.se

Jenny Langels

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-599 12 27
jenny.langels@regionstockholm.se

Helena Sjödin Berglund

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-468 20 72
helena.sjodin-berglund@regionstockholm.se

Calle Eggertsson Meyer

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-595 51 83
carl-johan.eggertsson-meyer@regionstockholm.se

Marie Löflling

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
+46 (0) 70 0017576
marie.lofing@regionstockholm.se 

Utbildningssamordnare

Heléne Sjöö

UTBILDNINGSSAMORDNARE/KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-598 14 19
08-517 759 07
helene.sjoo@regionstockholm.se

Personaladministratör

Joanna Blomquist

PERSONALADMINSTRATÖR
072-582 32 92
joanna.blomquist@regionstockholm.se

Projektförfrågningar

För frågor om våra tjänster eller utbildningar vänligen kontakta oss på

kta.karolinska@regionstockholm.se

För projektförfrågningar vänligen kontakta oss på 

kta.support.offerter.karolinska@regionstockholm.se

Hitta till oss

Postadress

Karolinska Trial Alliance
BioClinicum J4:14
Karolinska Universitetssjukhuset Solna
171 76 Stockholm 

E-post

kta.karolinska@regionstockholm.se