Kontakta oss

Sektionschef

Maria Fernström

TF. SEKTIONSCHEF
072-595 72 23
maria.fernstrom@sll.se 

Gruppchef

Sofia Sisay

LEDIG - GRUPPCHEF
072-5991257
08-517 716 44
sofia.sisay@sll.se

Kliniska prövningsledare

Lotta Mazouch

QA / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-001 18 45
08-585 857 75
lotta.mazouch@sll.se

Emma Perlhamre

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-168 49 54
emma.hammarlund-perlhamre@sll.se

Kersti Nyström Lansner

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-089 12 52
08-585 852 19
kersti.nystrom-lansner@sll.se

Nina Ekholm

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-5802908
08- 517 704 75
nina.ekholm@sll.se

Terése Brunsell

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072- 5802945
08- 517 707 26
terese.brunsell@sll.se

Ingalill Reinholdsson

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-002 13 75
08-585 826 84
ingalill.reinholdsson@sll.se

Maria Persson

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-599 12 59
08-517 716 43
maria.h.persson@sll.se

Johanna Apro

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-254 21 56
08-517 783 56
johanna.apro@sll.se

Jenny Langels

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-599 12 27
jenny.langels@sll.se

Helena Sjödin Berglund

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-468 20 72
helena.sjodin-berglund@sll.se

Calle Eggertsson Meyer

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-595 51 83
carl-johan.eggertsson-meyer@sll.se

 

 

Utbildningssamordnare

Heléne Sjöö

UTBILDNINGSSAMORDNARE/KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-598 14 19
08-517 759 07
helene.sjoo@sll.se

Personaladministratör

Joanna Blomquist

PERSONALADMINSTRATÖR
072-582 32 92
joanna.blomquist@sll.se

Projektförfrågningar

För frågor om våra tjänster eller utbildningar vänligen kontakta oss på

kta.karolinska@sll.se

För projektförfrågningar vänligen kontakta oss på 

kta.support.offerter.karolinska@sll.se

Hitta till oss

Besöksadress

Sabbatsbergs sjukhus
Dalagatan 9, entréplan
113 24 Stockholm

Postadress

Karolinska Trial Alliance
Sabbatsbergs sjukhus
Olivecronas väg 15
113 61 Stockholm

E-post

kta.karolinska@sll.se