Kontakta oss

Förfrågningar

För frågor om våra tjänster eller utbildningar vänligen kontakta:
kta.karolinska@regionstockholm.se

För projekt/offertförfrågningar vänligen kontakta: 
kta.support.offerter.karolinska@regionstockholm.se

Sektionschef

Eva Löfkvist

SEKTIONSCHEF
072-4570762
eva.lofkvist@regionstockholm.se 

Gruppchef

Sofia Sisay

LEDIG - GRUPPCHEF
072-5991257
08-517 716 44
sofia.sisay@regionstockholm.se

Kliniska prövningsledare och monitorer

Lotta Mazouch

QA / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-001 18 45
08-585 857 75
lotta.mazouch@regionstockholm.se

Kersti Nyström Lansner

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-089 12 52
08-585 852 19
kersti.nystrom-lansner@regionstockholm.se

Nina Ekholm

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-5802908
08- 517 704 75
nina.ekholm@regionstockholm.se

Terése Brunsell

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072- 5802945
08- 517 707 26
terese.brunsell@regionstockholm.se

Ingalill Reinholdsson

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-002 13 75
08-585 826 84
ingalill.reinholdsson@regionstockholm.se

Jenny Langels

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-599 12 27
jenny.langels@regionstockholm.se

Helena Sjödin Berglund

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-468 20 72
helena.sjodin-berglund@regionstockholm.se

Carl Johan Eggertsson Meyer

KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-595 51 83
carl-johan.eggertsson-meyer@regionstockholm.se

Helene Sjöö

UTBILDNINGSSAMORDNARE / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-598 14 19
08-517 759 07
helene.sjoo@regionstockholm.se

Nasim Caspillo

UTBILDNINGSSAMORDNARE / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-274 92 37
nasim.caspillo@regionstockholm.se

Patrick Scicluna

MONITOR/CRA
Mobil: +46 (0) 70 001 75 76
patrick.scicluna@regionstockholm.se

Stina Kågström

MONITOR/CRA
Telefon: +46 (0) 72-455 06 85
stina.kagstrom@regionstockholm.se

Utbildningssamordnare

Heléne Sjöö

UTBILDNINGSSAMORDNARE / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
072-598 14 19
08-517 759 07
helene.sjoo@regionstockholm.se

Nasim Caspillo

UTBILDNINGSSAMORDNARE / KLINISK PRÖVNINGSLEDARE
070-274 92 37
nasim.caspillo@regionstockholm.se

Personaladministratör

Joanna Blomquist

PERSONALADMINSTRATÖR
072-582 32 92
joanna.blomquist@regionstockholm.se

Hitta till oss

Besöksadress:

Karolinska Universitetssjukhuset
Princeton, plan 4
Eugeniavägen 18
Solna

Postadress

Karolinska Trial Alliance, FoUUI-staben
Karolinska Universitetssjukhuset 
Princeton, plan 4
Eugeniavägen 18
171 64 Solna

E-post

kta.karolinska@regionstockholm.se