Lediga tjänster på Funktion PMI

Välkommen att söka någon av nedanstående lediga tjänster hos oss på Funktion PMI på Karolinska Universitetssjukhuset.

Operationssjuksköterska med intresse för logistik och sterilteknik till Bukoperation i Solna

Operationssjuksköterska med lokalt medicinsktekniskt ansvar till Bukoperation i Solna

Biträdande Universitetssjuksköterska med inriktning cirkulation till Postop

Anestesisjuksköterska med utbildningsansvar till Ortopedoperation i Solna

Utbildningsledare till ME Perioperativ vård Solna, Thoraxoperation

Utbildningsledare till Intensivvård Solna, Thoraxintensiven

Operationssjuksköterska med utbildningsansvar till ME Perioperativ medicin Huddinge

Undersköterska till avdelningen för postoperativ vård Solna

Intensivvårdssjuksköterska till IVA Solna med uppdrag som vårdledare

Anestesisjuksköterskor till Karolinska Universitetssjukhuset i Huddinge

Operationssjuksköterskor till Karolinska Universitetssjukhuset i Solna

Intensivvårdssjuksköterskor till Solna

Biträdande Universitetssjuksköterska med inriktning akutkirurgi

Två operationssjuksköterskor till Operation GKS i Solna

Karolinska Universitetssjukhusets Fellowship för operationssjuksköterskor

Erfaren sjuksköterska till Postop i Solna (natt och dag/kväll)

ST-läkartjänst i Anestesi och Intensivvård 2022

Vårdledare/Anestesisjuksköterska till Bukoperation i Solna

Vårdledare till Head and Neck operation i Solna

 

Är du sjuksköterska eller speciaistsjuksköterska men hittar inte den typ av tjänst du är intresserad av i listan?

Via vår intresseanmälan kan du ange vad för typ av tjänst du är intresserad av och får  hjälp att slussa din ansökan vidare.

Särskilda utbildningssatsningar PMI

Vi genomför en rad olika satstningar för att du som är intresserad av vår verksamhet ska kunna prova på att arbeta hos oss eller kunna utbilda dig vidare till specialist inom perioperativ vård och intensivvård. Läs mer om Fellowship operationssjuksköterska, Klinisk basperiod och Betald specialistutbildning här.

Fackliga

Har du några frågor om arbetsplatsen eller tjänster kontakta fackliga representanterna nedan för hänvisning till lokala kontakter:

Vårdförbundet: Mira Nyberg, mira.nyberg@sll.se, Ingrid Allerstam, ingrid.allerstam@sll.se
Kommunal: Fredrika Holm, fredrika.holm@sll.se, Mattias Nilsson, mattias.nilsson@sll.se
Vision: Jill Gradin, jill.gradin@sll.se
Ledarna: Birgitta Andersson, birgitta.k.andersson@sll.se
Läkarföreningen: Yvonne Dellmark, yvonne.dellmark@sll.se