Lediga tjänster på Funktion PMI

Välkommen att söka någon av nedanstående lediga tjänster hos oss på Funktion PMI på Karolinska Universitetssjukhuset.

Specialistsjuksköterska till PrePostOp i Huddinge, Natt

Intensivvårdssjuksköterskor till Solna

Operationssjuksköterskor till Karolinska Universitetssjukhuset i Solna

Anestesisjuksköterskor till Karolinska Universitetssjukhuset i Huddinge

Specialistläkare till nytt Fellowship-program i Thoraxanestesi och -intensivvård

Bitr. överläkare/Överläkare till Sektion THIVA och thoraxoperation i Solna

Omvårdnadschef/Perfusionist till Thoraxoperation

Logistikchef till Sterilteknik i Huddinge

Omvårdnadschef till avdelningen för Pre- och Postoperativ vård i Huddinge

Medicintekniskt ansvariga specialistsjuksköterskor till Solna

 

 

 

 

 

Betald specialistutbildning

Två gånger per år, i anslutning till lärosätenas ansökningsperioder, finns möjlighet att ansöka om betald specialistutbildning inom PMI via en Karolinska-gemensam annons. Det innebär att du anställs av PMI redan inför/under studietiden och får lön för dina studier till intensivvårds-, operations- eller anestesisjuksköterska. Avtalet innebär att du arbetar inom PMI under eventuellt sommaruppehåll i studierna och i minst två år efter att du avslutat din utbildning.

Intresseanmälan för dig som vill utbilda dig till specialistsjuksköterska med lön

 

Har du några frågor om arbetsplatsen eller tjänster kontakta fackliga representanterna nedan för hänvisning till lokala kontakter:

Vårdförbundet: Mira Nyberg, mira.nyberg@sll.se, Ingrid Allerstam, ingrid.allerstam@sll.se
Kommunal: Fredrika Holm, fredrika.holm@sll.se, Rune Engleskär, rune.engleskar@sll.se
Vision: Jill Gradin, jill.gradin@sll.se
Ledarna: Birgitta Andersson, birgitta.k.andersson@sll.se
Läkarföreningen: Yvonne Dellmark, yvonne.dellmark@sll.se