Kontakta oss

Centrum för kliniska cancerstudier

Centrumchef Stephan Mielke
Tel: 0772-5955987
stephan.mielke@sll.se
Besöksadress: M75, Karolinska universitetssjukhuset, Huddinge
Postadress: M75, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Karolinska universitetssjukhuset, 141 86 Stockholm

Cancerstudieenheten Huddinge

Enhetschef Elham Hedayati
elham.hedayati@sll.se
Besöksadress: Cancerstudieenheten, R51/53, Karolinska universitetssjukhuset, Huddinge
Postadress: Cancerstudieenheten, R51/53, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Karolinska universitetssjukhuset, 141 86 Stockholm

Cancerstudieenheten Solna

Enhetschef Johanna Vernersson
Tel: 0704-507616, fax: 08-314901
johanna.vernersson@sll.se
Besöksadress: Elite Hotel, plan 3, Eugeniavägen 6, Karolinska universitetssjukhuset, Solna
Postadress: Cancerstudieenheten, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Hotellet plan 3, Karolinska universitetssjukhuset, 171 76 Stockholm

CTO-enheten

Enhetschef Annette Dahlberg
Tel: 0725-957145, fax: 08-306989
annette.dahlberg@sll.se
Besöksadress: CTO-enheten, ingång Z1, Karolinska universitetssjukhuset, Solna
Postadress: CTO-enheten, Z4:01, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Karolinska universitetssjukhuset, 171 76 Stockholm

Fas 1-enheten

Enhetschef Jeffrey Yachnin
Tel: 0700-856706, fax: 08-314901
jeffrey.yachnin@sll.se
Besöksadress: Elite Hotel, plan 3, Eugeniavägen 6, Karolinska universitetssjukhuset, Solna
Postadress: Fas 1-enheten, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Hotellet plan 3, Karolinska universitetssjukhuset, 171 76 Stockholm

Studiebehandlingsenheten

Enhetschef Susanne Wallberg
Tel: 0704-507796
susanne.wallberg@sll.se
Besöksadress: Studiebehandlingsenheten, B8:09, Eugeniavägen 11, Karolinska, Solna
Postadress: Studiebehandlingsenheten, B8:09, Centrum för kliniska cancerstudier, Tema Cancer, Karolinska universitetssjukhuset, 171 64 Stockholm