Kontakta oss

Omvårdnadsområde Huddinge

Verksamhetschef

Caroline Kevin
08-585 855 55  
caroline.kevin@regionstockholm.se

Bitr. Verksamhetschef 

Sara Schulz
08-585 804 22
sara.schulz@regionstockholm.se 

Chefsassistent 

Heléne Abrahamsson
helene.b.abrahamsson@regionstockholm.se

Omvårdnadsansvarig 

Maria Amritzer
08-585 811 16
maria.amritzer@regionstockholm.se 

Akutkirurgi och Trauma vårdavdelning Huddinge 

Omvårdnadschefer

Christine Sjögren 
christine.sjogren@regionstockholm.se

Siri Odelfalk 
siri.odelfalk@regionstockholm.se

Akutmottagningen Huddinge

Omvårdnadschefer 

Carina Andersson
08-585 801 56
carina.eva.andersson@regionstockholm.se

Erik Vennberg 
08-585 855 63
erik.vennberg@regionstockholm.se

Johan Brisevall
08-585 804 07
johan.brisevall@regionstockholm.se

Julia Eriksson 
08-58580093
julia.m.eriksson@regionstockholm.se


Akutvårdsavdelning AVA Huddinge

Omvårdnadschefer 

Ellinor Jonsson 
08-585 811 69
ellinor.jonsson@regionstockholm.se

Madeleine Wiklund 
08-585 819 06
madeleine.wiklund@regionstockholm.se

Kaisa Virtanen
kaisa.virtanen@regionstockholm.se

Akutvårdsavdelning KAVA Huddinge

Omvårdnadschefer

Emilia Klitz
08-585 814 87
emilia.klitz@regionstockholm.se

Kristian Svensson 
08-585 863 81
kristian.m.svensson@regionstockholm.se

Akutvårdsavdelning MAVA/Medicinsk intermediärvårdsavdelning MIMA Huddinge

Omvårdnadschefer

Christa Olovsson 
08-585 831 23
christa.olovsson@regionstockholm.se

Jenni Eisersjö 
08-585 865 80
jenni.eisersjo@regionstockholm.se

Maria Bergqvist
08-585 804 79
maria.c.bergqvist@regionstockholm.se

Infektion slutenvård Huddinge

Omvårdnadschefer 

Anna Holte
anna.holte@regionstockholm.se

Elisabeth Lennestig 
elisabeth.lennestig@regionstockholm.se

Narges Friberg 
narges.friberg@regionstockholm.se


Infektion öppenvård Huddinge

Omvårdnadschefer 

Louise Åkesson 
louise.akesson@regionstockholm.se

Ylva Hargin
ylva.hargin@regionstockholm.se


Ortoped- och Akutkirurgimottagningen Huddinge 

Omvårdnadschef 

Eva Gärdström Larsson 
eva.gardstrom-larsson@regionstockholm.se

Ortopedi Vårdavdelning Huddinge 

Omvårdnadschefer 

Andreas Eriksson 
08-5858 6443
andreas.h.eriksson@regionstockholm.se

Marie Valtersson
08-5858 6443
britt-marie.valtersson@regionstockholm.se