Kontakta oss

Kontaktinformation för PNA-sektionen.

PNA-supporten finns tillgänglig för er som är PNA-användare. Har ni frågor eller problem som rör metoder, instrument, behörigheter, provsvar med mera så kan ni kontakta oss på PNA-supporten. Det går bra att både ringa och maila till oss.

PNA-support

Telefon: 08-123 910 69
Vardagar 08.00-16.00, lunchstängt 11.30-12.00
E-post: KUL-PNA-support.karolinska@regionstockholm.se

PNA-samordnare / Biomedicinsk analytiker

Ann-Charlotte Lind
E-post: ann-charlotte.lind@regionstockholm.se

Charlotte Carlbom
E-post: charlotte.carlbom@regionstockholm.se

Dzemila Sukurica
E-post: dzemila.sukurica@regionstockholm.se

Edona Dushi
E-post: edona.dushi@regionstockholm.se

Evfa Jansson
E-post: evfa.jansson@regionstockholm.se

Genet Tadesse
E-post: tadesse.genet@regionstockholm.se

Gunilla Tjäder
E-post: gunilla.tjader@regionstockholm.se

Helena Lamin
E-post: helena.lamin@regionstockholm.se

Johan Sundberg
E-post: johan.b.sundberg@regionstockholm.se

Pernilla Lidbrandt
E-post: pernilla.lidbrandt@regionstockholm.se

Riyam Matti
E-post: riyam.matti@regionstockholm.se

Zübeyde Yesilekin
E-post: zubeyde.yesilekin@regionstockholm.se

PNA-sektionen, övrigt

Sektionschef
Maria Byrne
Mobil: 070-167 14 79
E-post: maria.byrne@regionstockholm.se

PNA-kemist
Stina Boräng
E-post: stina.borang@regionstockholm.se

PNA-kemist
Louise Hillberg
E-post: louise.hillberg@regionstockholm.se

PNA-samordnande läkare
Finn Thormark Fröst
E-post: finn.thormark-frost@regionstockholm.se